KONST / Litografier / Färglitografi 13989246
nr 1398 9246
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 55/460. Motivet: 22x32cm, yttermått inklusive ram: 33x43cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:05:49
18/5 20:26:59
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren